Hampton By Hilton Aliağa Hizmete Açıldı…

0
647

Hilton’un orta fiyat segmentinde yer alan, kaliteye önem verenlere yönelik küresel markası Hampton by Hilton, en yeni oteli Hampton by Hilton İzmir Mühendislik Şirketler Grubu’nun sahibi olduğu 121 odalı otel, Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı ile birlikte Türkiye’de faaliyet gösteren 51 Hilton oteli arasında yerini aldı.

Yapımı yaklaşık 3.5 yılda tamamlanan Hampton By Hilton Aliağa 2017 Nisan ayının ilk haftasında törenle açıldı. Seçkin davetlilerin katıldığı açılış töreninde ilk konuşmayı otelin genel müdürü Zafer Çelebi yaptı.

Çelebi, İlçemize bu oteli kazandırdığımız için son derece mutluyuz diye başladığı konuşmasında Hilton otellerinin tarihçesi ile kurucusu Conrad Hilton’la ilgili bilgiler verdi. Hilton’un ABD’nin Teksas Eyaletinde 1919’da satın aldığı ilk otel olan The Mobley ile başlayan tarihçesinde Hilton adlı ilk oteli 1925’te Dallas’ta açtığını söyleyen Çelebi bir asır sonra 104 ülkede yer alan Hilton isminin altında 14 markayla 4.900 otel ve 800 bin oda sayısına ulaşıldığı bilgisini verdi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin akabinde protokol ve diğer konuklara otel yönetimi tarafından ‘Hampton by Hilton’ gezdirilerek tanıtımı yapıldı. Hampton by Hilton Aliağa, Türkiye’de bu konseptteki 10’uncu otel özelliği taşıyor. Otel, arazi bedeli hariç 12 milyon Euro’ya mal oldu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments