Tuzla’ya Büyük Yatırım

0
390

AKFEN GYO

 

Tuzla’ya 15 Milyon TL Otel Yatırımı 

Türkiye’nin şehir otelciliği konseptine odaklı ilk ve tek yatırım ortaklığı şirketi olan Akfen GYO, Tuzla’ya 15 milyon TL yatırımla otel inşa edecek. Akfen GYO,2005 yılından bu yana yurtiçinde ve yurt dışında yatırımları tamamlanan ve projeleri devam eden Ibis ve Novotel’lerle Türkiye ve Rusya’da toplam 20 otelden oluşan bir portföye ulaştı. Yatırımları tamamlanan Novotel ve Ibis oteller stratejik ortağı Avrupa’nın en büyük otelcilik grubu Accor tarafından uzun dönemli kira sözleşmeleri ile kiralanmakta ve işletilmektedir. Şirket sahip olduğu iş modeli ve hedefleri çerçevesinde yatırımlarına devam ediyor.

Devam Eden Otel Projeleri

Projeler de; gerek otel sayısı gerekse oda sayısı toplamı açısından içinde bulunulan coğrafyanın, uluslararası standartlarda inşa edilmiş ve işletilen otellere sahip otel yatırımcılarından biri olunması hedefleniyor. Bu doğrultuda İstanbul’un Tuzla’da yaklaşık 15 milyon TL bedelle 4 bin 260 metrekare büyüklüğünde bir arsa satın alımı yapıldı. Bu arsa üzerinde 200 odalı bir Ibis Otel inşa edilmesi planlanıyor. Bunun yanı sıra İbis Otel Esenboğa ve Novotel Karaköy’ün inşaat çalışmaları devam ediyor ve bu projelerimizi 2014 yılı son çeyreğinde hizmete açmayı hedefliyoruz. İlaveten Moskova’da 317 odalı bir Ibis otel yatırımı başladı. Afken GYO’nun kendisi ve bağlı ortaklıkları ile Türkiye, KKTC ve Rusya’da işletmede olan otel sayısı 16,yatırımı devam eden otel projelerinin sayısı ise 4 oldu.2015 yılında şirketin 4’ü Rusya’ da olmak üzere 3 bin 641 oda kapasiteli toplam 20 oteli işletmeye geçmiş olacak. Afken GYO’ dan dan Tuzla’ya 15 milyon TL’lik otel yatırımı İleri teknoloji kullanılarak inşa edilen Folkart Towers’ta sona gelindi. 2014 yılında teslim edilmesi planlanan kuleler Avrupa’nın en yüksek beşinci ikiz kuleleri olma özelliğine sahip.

AKFEN GYO’NUN TAMAMLANAN PROJELERİ

Ibis Otel Bursa: Ticaret merkezlerine olan mesafesi ile seyahat turizmi açısından uygun lokasyon ‘da.2010’da açıldı.

Ibis Otel Adana: Eylül 2012’de işletmeye açılan Ibis Otel Adana, şehir merkezinde konumlandırılmış olup, ikisi engelli odası toplam 165 oda kapasitesine sahip.

İbis Otel Esen yurt: Uydu kent projeleri ile İstanbul’un gelişim aksı üzerinde bulunan Esen yurt Büyükçekmece’de yer alıyor. Otel, Ocak 2013’de işletmeye açıldı.

Ibis Otel Alsancak Haziran 2013’de açıldı. Ibis Otel Alsancak, ikisi engelli odası olmak üzere toplam 140 oda, bir toplantı salonu, bar ve restoran bölümleri yer alıyor.

Ibis Otel Yaroslavl:Yaroslavl’da inşa edilen Ibis Otel Yaroslavl, 4 engelli,3 süit, 42 twin, 128 standart oda olmak üzere toplam 177 oda kapasitesine sahip.

Ibis Otel Samara: Rusya’daki önemli projeleri arasında yer alan otel, Samara’da hayata geçti. Otel havalimanı yolunun kesiştiği ana arter üzerinde yer alıyor. Ibis Otel Kaliningrad: Otel Kaliningrad, 119’u standart, 40’ı ikiz, üçü engelli ve beşi aile olmak üzere toplam 167 odayla hizmet veriyor. Ağustos 2013’de hizmete açıldı. Novotel Karaköy: Rıhtım Caddesi’nde bulunan ve eski Kozluca Han olarak bilinen arazi üzerinde yer alıyor. İnşaatına 2012 yılında başlanan projenin 2014 yılı son çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

İbis Otel Esenboğa: Ankara Esenboğa’da da 147 oda kapasiteli geliştirilen Ibis Otel Havaalanı’na 2 km. mesafede. Otelin 2014 yılında tamamlanması planlanıyor.

Ibis Otel Tuzla: Ağustos 2013’de İstanbul’un Tuzla ilçesinde yaklaşık 15 milyon TL bedelle 4 bin 260 metrekare büyüklüğünde bir arsa satın alındı Bu arsa üzerinde 200 odalı bir Ibis Otel inşa edilmesi ve otelin 2015 yılında açılması planlanıyor.

Ibis Otel Moskova: 317 odalı Moskova Otel Projemiz, yatırımının tamamlanması ile Ibis markası altında Accor tarafından işletilmesi planlanıyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments