Ramada Encore Türkiye Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

0
1494

RamadaEncore İlk Otelini İzmir’de Açacak

Dünyanın önde gelen zincir otelleriyle yatırım ve işletmecilik alanında ortak projelere imza atan Ever Turizm, Wyndham HotelGroup işbirliğiyle Türkiye’de 30 yeni otel açacak. Dört yıldızlı Ramada Encore markası için yapılan anlaşma kapsamında ilk otel, İzmir’in Balçova ilçesinde hayata geçiyor.İşletecekleri otel sayısını 10 yıl içinde 33,yatak kapasitesini ise 5 bine çıkarmayı hedefleyen Ever Turizm, 30 yeni Ramada Encore için 320 milyon Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor.

Otelcilik sektörüne, 2006 yılında Ankara’daki Mega Residence Otel ile adım atan .Wyndham Otel Group ile ilk olarak 2012 yılında İzmir’de Ege Park Balçova’nın içindeki 22 katlı binayı otele dönüştürmek için bir araya geldiklerini anlatan Ever Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü “O günkü birlikteliğimiz bugünkü işbirliğinin temellerini oluşturdu. Ramada Encore İzmir ile ilk adımını attığımız anlaşma kapsamında 2023’e kadar 30 otel açacağız” dedi.

Tadilatı İçin 25 milyon TL Harcandı

107 milyon Euro’luk bir yatırımın parçası olan Ramada Encore İzmir’in tadilatı için 25 milyon TL harcadıklarını dile getiren Selen Ersü,“40 yıllığına kiraladığımız ve İzmir’in en yüksek yapılarından olan otelimiz, 400 yatak kapasitesine sahip” şeklinde konuştu.Ersü, ayrıca Ramada Encore İzmir’in, çevre dostu binalara verilen Leed sertifikasını almaya hak kazandığını ve açacakları diğer tüm Ramada Encore’ların bu sertifikaya sahip olacağını belirtti.Yeni otellere uygun lokasyonlar da arsa, kaba inşaatı bitmiş bina ve otel için tasarlanmış yapıları kiralamak için araştırma yaptıklarından söz eden Ersü, Ramada Encore için turizm, sanayi ve ticaretin aktif olduğu şehirlere yönelmeyi planladıklarını belirtti.

 

Hedef 2 Yılda 4 Yeni Otel

Selen Ersü, 2023 yılına kadar Türkiye’de işletmeye alacakları otel sayısının 33, yatak kapasitesinin ise 5000’e ulaşmasını hedeflediklerini de söyledi. 2013 yılı tamamlanmadan, İstanbul Avrupa yakasında bir otel projesi için imza atacaklarının altını çizen Ersü, “Bu otel 2014’te hayata geçecek. Devamında ise İzmit, Samsun ve Çanakkale’de üç ayrı konseptte oteli, 2015 yılında hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.2016 – 2023 hedefleri arasında potansiyeli olan Anadolu’daki şehirler olduğunu belirten Ersü, “Ever Turizm olarak yeni otel projelerimiz için Anadolu’ya yöneleceğiz. Şanlıurfa, Gaziantep, Çorum, Tekirdağ, Kayseri, Hatay, Eskişehir, İzmirAliağa, Sinop, Konya, Ordu, Van ve Malatya planlarımız arasındaki şehirlerden bazıları” diye konuştu.

Türkiye Bizim İçin Üç Büyük Pazardan Birisi

67 ülkede, 7.410 otel ve 635 bin 100 oda ile hizmet veren Wyndham Otel Group CEO’su Eric Danziger işbirliğine yönelik“Türkiye’deki ilk Ramada Encore’u açtığımız için büyük heyecan duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu kavramı ülke geneline yaymak için sabırsızlanıyoruz” dedi.Wyndham Otel Group adına Türkiye’yi dünyadaki üç büyük pazardan biri olarak gördüklerini belirten Danziger, “Türkiye’de Wyndham Hotels and Resorts isimli üç lüks otelimizin yanı sıra, bir orta segment TRYP Wyndham ve İstanbul, Ankara, Antalya, Bodrum, İzmit, Kahramanmaraş ve Malatya’da 17 tane Ramada otelimiz yer alıyor” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments