Ordu’daki Teleferik Turizmi Canlandırdı

0
895

ordu teleferik

Ordu‘da kent merkezine ulaşımı kolaylaştırmak adına 2,5 yıl önce kurulan teleferik Kurban Bayramı tatiline kadarki süreçte toplam 1 milyon 800 bin 30 kişi tarafından kullanıldı.Turizmin geliştiği bölgelerden Ordu’nun şimdiki hedefi ise sahil şeridinde mavi bayrak sahibi kent plajı yapmak.

Ordu Boztepe’ye Teleferik İstasyonu Yapıldı

İki buçuk yıl önce  Boztepe’ye yapılan 21 kabinden oluşan ve 9 milyon TL’ye mal olan teleferik istasyonunun kentin gelişimine katkısı oldukça büyük. Teleferiğin turizme katkısıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Seyit Torun, teleferik istasyonu kurulduktan sonra kenti ziyaret ve kentte konaklayan turist sayısının önemli ölçüde arttığına dikkat çekti. Başkan Torun , ” Daha önceki yıllarda tur otobüsleri Karadeniz gezisine çıkıp Ordu‘yu ziyaret ettikten sonra konaklamadan gidiyordu. Şimdi ise turlar Ordu‘da konaklıyor, teleferikle Boztepe’ye çıkıyor, burayı geziyor” diyerek gelen turist sayısındaki artışa vurgu yaptı.

Özellikle, 9 günlük Kurban Bayramı süresinde 39 bin 189 kişinin teleferiği kullandığını öne çıkaran Torun, teleferik ile bayram tatiline kadarki süreç içerisinde toplamda 1 milyon 800 bin 30 kişinin taşındığını belirtti. Ordu’nun yeni hedeflerini anlatan Belediye Başkanı Seyit Torun Boztepe teleferiğinden sonra sahil kıyı şeridinde modern kent plajı ve park projesini de gerçekleştirmek için çalıştıklarını, bu projenin tamamlanmasıyla da mavi bayrak almayı hedeflediklerini dile getirdi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments