Galata’da Duo Galata Butik Otel Açıldı

0
327

Galata Butik Otel

İstanbul’un eski ve kozmopolit yerleşimlerinden biri olan Galata’da artık yepyeni bir ikili karşınıza çıkacak: “Duo Galata” butik otel açıldı!

Galata’nın Yeni Oteli Duo Galata 

Galata’nın yeni ikilisi “Duo Galata”, İstanbul’un kültür ve eğlence merkezlerinden biri olan Beyoğlu’na yürüme mesafesinde, Galata Kulesi ve Mevlevi Müzesi arasında şehirli ve şık bir butik otel olarak hizmet vermeye başladı.

24 odalı butik otel İstanbul’un eski yerleşimlerinden Galata’da birbirine karşılıklı iki modern yapıdan oluşuyor. Uzun yıllar özel sektörde başarılı projelere imza atan Türker Kökhan ve Dinçel Candaş’ın ilk otel işletmesi olan otel eski banka binalarından genç sanatçı ve tasarımcıların izleriyle butik bir otele dönüştürüldü. “290sqm” kreatif direktörü ve sanatçı Erkut Terliksiz grafitileriyle otelin duvarlarını karikatürize ederken, Serdar Çelik Mimarlık’ın avangart dokunuşlarıyla binalar şu anki modern görünümüne kavuştu.

Butik otel, şehrin hem önemli turistik mekânlarına hem de Taksim, İstiklal Caddesi, Karaköy, Asmalı Mescid ve Cihangir gibi popüler semtlerindeki restoran ve kafelere yürüme mesafesinde olmakla birlikte tarihi simgelerin bulunduğu Sultan Ahmet’e kısa bir tramvay yolculuğu ile varılacak mesafede. Otel, dinamik görünümüyle eğlenceye şimdiden hazır. Aynı zamanda Otel, şehir hayatının tadını 24 saat çıkarmak isteyen genç ve şehirli misafirlere hitap etmesinin yanı sıra, İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmek isteyenler için de merkezi konumu ile modern ve konforlu bir deneyim sunacak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments