Makine Değerlemesi Konusunda Hizmet Veren Şirketler

0
1078

Makine değerlemesi konusunda hizmet veren fazla şirket bulunmamaktadır. Makine Değerlemesi konusunda danışmanlık veren , bazı mühendislik şirketleri olup uzmanlık alanları kapsamındaki makinelere ilişkin makine değerleme raporları düzenleyebilmektedirler. Örneğin elektrik makineleri üzerine uzmanlaşmış bir şirket elektrik makineleri üzerine bir değerleme raporu düzenleme kabiliyetine sahip olabilir. Ancak önemli olan konu; değerleme raporu düzenlemenin başlı başına bir faaliyet olduğunun anlaşılmasıdır.

Makine Değerlemesi

Değerleme raporu düzenleyen uzmanlar, sadece mühendis değil aynı zamanda değerleme faaliyetinin asgari zorunluluklarını ve mesleki yükümlülüklerinin de farkında olmak zorundadır.Buradan hareketle makine değerleme raporlarının, mutlaka değerleme konusunda uzman kadroya sahip ve makine değerleme uzmanı ünvanına sahip makine mühendisleri tarafından yapılması, işlemi hem değerleme gününde hem de ileride bir tarihte ortaya çıkacak muhtemel geri dönüşlerde daha güvenilir kılmaktadır.

Makine Değerleme ŞirketiÖrneğin İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. geniş teknik kadrosu içerisinde bulunan değerleme uzmanı ve makine bilirkişi sertifikasına sahip makine mühendisleri, 2005’ten bu yana makine değerlemesi ve makine raporları hazırlamaktadır. Bu sayede yüzlerce makine değerleme raporu hazırlayan kadro, güncel makine fiyatlarına, ikinci el makine piyasa bilgisine, değerleme standartlarına, raporlama standartlarına bağlı olmanın yanı sıra uzman kontrol ekibi ile tüm işlemleri tek tek kontrol etmekte ve her bir müşterisi için kontrol edilmiş hassasiyeti yüksek makine değerleme raporları hazırlamaktadır.

Biz profesyoneller olarak, makine değerlemesi raporlarının yukarıda belirtilen gibi uzmanlar tarafından hazırlanmış ve uzman şirketlerin güvencesi ile kontrol edilip müşterilerine sunulmuş raporların daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments