Power Wax Akaryakıt İstasyonlarını İngiliz’e Satıldı

0
652
 
Powerwax markasıyla Türkiye genelinde 85 tane akaryakıt istasyonu ile faaliyet gösteren Ozan Enerji, Infinity Invest Holding A.Ş.’ye satıldı. Delta Akaryakıt’ı da bünyesinde bulunduran Infinity Invest Holding, Ağustos ayında da Antoil’i satın almıştı.

Power Wax  Infinity Invest A.Ş’ye Satıldı 

Taraflar, devralmaya ilişkin Rekabet Kurulu’na başvuruda bulunurken, satın alma işlemi Kurul kararının ardından kesinleşecek.Ozan Enerji’nin patronu Ümit Ozan,  yaptığı açıklamada, Ankara merkezli bir firma olduklarını ve inşaat ve enerji sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini anlattı. Enerji sektörüne 1999 yılında akaryakıt bayisi olarak girdiklerini ifade eden Ozan, “2009 yılından bu yana da Powerwax markası ile faaliyet gösteriyoruz. 40 tanesi Ege Bölgesi ve 10 tanesi Ankara’da olmak üzere Türkiye genelinde toplam 85 bayimiz var. Yaptığımız anlaşma ile bu bayileri ve akaryaklıt dağıtım şirketini Infinity Invest’e devrediyoruz” dedi.

Satış rakamı ile ilgili bilgi vermeyen Ozan, teklifin iyi olduğunu ve artık akaryakıtta büyümek istemedikleri için gelen teklifi kabul ettiklerini kaydetti. Bu satıştan gelen para ile diğer işlerine odaklanacaklarını kaydeden Ozan, “Bizim inşaatta esas işimiz yap-sat. Buraya ağırlık verip gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi kuracağız. Ayrıca toptan elektrik şirketimiz var ve HES yatırımlarına yönelmek istiyoruz” diye konuştu.

3 Ayda İkinci Alım

Türkiye’de Gulf Markası ile 10 yıldır akaryakıt ve madeni yağ dağıtımı yapan Delta Akaryakıt’ı  da bünyesinde bulunduran Infinity Invest Holding, geçtiğimiz Ağustos ayında Antalya’nın yerel markası Antoil’i de satın almıştı.Rekabet Kurumunun bu satın almayı onaylaması ile birlikte Infinity Invest Holding Şubat 2014 başında Powerwax operasyonunu devir alarak, bünyesindeki akaryakıt istasyon sayısını 250 ye yükseltmiş olacak.Bu satın almalarla ilgili olarak Infinity Invest Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Aşur yaptığı açıklamada“Infinity Invest Holding olarak EPDK’nın düzenlemeleri sonrası oluşan güvenli ve yatırımı teşvik edici ortam sayesinde akaryakıt sektörünün geleceğine inanıyoruz. Bu çerçevede sektörde hızlı büyümemizi devam ettirmek hedefindeyiz. 2014 yılında bizi akaryakıt dağıtımında güçlü bir ulusal oyuncu olma hedefine taşıyacak,  mevcut markalarımız ile sinerji ve katma değer sağlayacak yeni satın almalara devam edeceğiz.”dedi.

Kaynak: Hürriyet 
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments