22. Dünya Petrol Kongresi İstanbul’da Yapılıcak

0
620

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2017’de  22.Dünya Petrol Kongresi’nin İstanbul’da gerçekleştirileceğini bildirerek,“Türkiye, büyüyen, ilerleyen ve gelişen bir ülke.Üç katına çıktık son 11 yılda. İnşallah 2017′ye kadar daha çok ilerleme kaydedeceğiz” dedi.Yıldız, Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacak “2017 Dünya Petrol Kongresi”ne ilişkin imza törenine katıldı.

22. Dünya Petrol Kongresi için İmzalar Atıldı

Böylesine önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Yıldız, 4 ülke arasından Türkiye’nin seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yıldız, “Biz çok istekliydik, özel sektörü, kamu ve hükümetimiz olarak ,bu manada İstanbul’da düzenlemesi için çok fazla gayret gösterdik. Türkiye büyüyen, ilerleyen ve gelişen bir ülke. Üç katına çıktık son 11 yılda. İnşallah 2017′ye kadar daha çok ilerleme kaydedeceğiz” diye konuştu.Asya ve Avrupa’nın buluştuğu İstanbul’da çok ciddi bir alt yapı çalışması bulunduğunu dile getiren Yıldız, “Samimi ve kalbi bütün duygularımızla iyi ev sahipliği yapacağımıza inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Dünya Petrol Konseyi Başkanı Renato Bertani ise İstanbul’un kazandığını çünkü Türk Milli Komitesinin tanıtım çalışmalarının çok başarılı olduğunu ifade etti. Türkiye’nin ekonomisinin çok sağlam olduğunu belirten Bertani, “Türkiye, kültürleri, kıtaları, doğu ve batı arasındaki piyasaları birleştiren bir ülke” değerlendirmesinde bulundu.Konuşmaların ardından İstanbul’da gerçekleştirilecek “2017 Dünya Petrol Kongresi”ne ilişkin iyi niyet anlaşması imzalandı.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments